Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

"Přece když už jsem si kupoval letenkiu z bodu X do bodu Y v den D, tak to je to, o co mi jde, ne? "

No presne. Takze ak Wizz optimalizuje a posunie let z bodu X do bodu Y v Den D o 2 hodiny ... a vam to spravi sarapatu v itinerari, tak sa vam len dostane "Sorry za pripadne problemy". Ostava len ticho suchat nohami, zmenu akceptovat a riesit danny stav. Nie tak davno som toto riesil. Odlet z 8 am na 6 am, cize kupeny flixbus s prijazdom na letisko o 5:30 prepadol, este som musel riesit noc v Budapesti.

Ked Wizz optimalizuje znova (do danoveho raju), dobrovolne vam ponuka moznost zmeny, a poniektorym sa to hodi optimalizovat ... tak uz su zrazu "spekulanti" ?

Mate dvojaky meter na optimalizacie. Ked to vyhovuje dopravcovi, tak mate cusat, ak vam, tak ste spekulant ...

3 Citovat

Srovnávat spammery s aerolinkou, na to musí být člověk extra blbej. 😂

5 Citovat

Přiznám, že kde mohu, tak se Wizz snažím ojebat. A to proto, že předtím on x-krát vyjebal se mnou. Tedy hrajeme takovou hru, jednou on, jednou já.  Bohužel, zatím on vyhrává. Poslední vroubek má, když mě v únoru zkásnul na gate za poplatek za checkin, ačkoliv online nešel prokazatelně už 7h před odletem udělat, údajně kvůli overbookingu. Tedy změny k lukrativnějším časům letů beru jako foukání na bolístku. Just saying.

2 Citovat

voughne napsal(a):

"Přece když už jsem si kupoval letenkiu z bodu X do bodu Y v den D, tak to je to, o co mi jde, ne? "

No presne. Takze ak Wizz optimalizuje a posunie let z bodu X do bodu Y v Den D o 2 hodiny ... a vam to spravi sarapatu v itinerari, tak sa vam len dostane "Sorry za pripadne problemy".

Ale tohle je něco malinko jiného - pokud došlo k takové změně, tak prosím - tady to smysl dává. tohle plány nabourá.

Tady to začlo u scénáře, kdy ke změně časování letů nedošlo - jenom ke změně v operujícím dopravci. Časy stejné, služby stejné, jen formální záležitost, která na cestujícího nemá žádný vliv. 99,9% cestujících ani nezaregistruje, že neletí wiizairem, ale wizzairem malta.

1 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

No, tak v mailu wizz něco napsal, a nakonec to nejde. To je strašná tragédie. Kdyby byla pravda všechno, co se píše v mailech a aplikacích, tak už jsem multi multi miliardář, bo mě furt otravuje nějaký Afričan, co mi chce poslat stamiliony.

A v tom je ten podstatný rozdíl :-D 

Na rozdíl od spammera máš s aerolinkou smluvní vztah.  Aerolinka ti do e-mailu oznámila změnu dopravce a uvedla tři možnosti, jak se zachovat - accept, decline - rebook a decline - refund. Toto informování je právně závazné. To platí i pro případ, kdyby ti žádný e-mail nepřišel a opakovaně jsi viděl tuto informace online ve svém profilu. Jen je to jiný komunikační kanál, který se hůře prokazuje.

A škoda vznikla - člověk chtěl letět s maďarskou aerolinkou, místo toho poletí s maltskou. To může změnit jeho právní postavení i úroveň služeb.

Pokud chtěli šetřit, tak mohli nechat kód letu a nechat ho operovat Wizzair Malta. Tohle dělá třeba Ryanair a pak by ani nemuseli posílat info o změně. Oni ale chtějí fest šetřit, jen neumí promýšlet důsledky.

V případě změny kódu letu, to představuje zrušení původního a zřízení nového letu, si měli počkat na nové nahrávání letů do kalendáře. A ne měnit zákazníkům už zakoupené lety. V takovém případě už MUSÍ přiznat možnost odstoupení od smlouvy. Je to už jiný let.

5 Citovat

no vsak kazdy z nas tu lieta s Wizzairom nie preto, ze to je "lovebrand" ale pre to, ze sa da "ojebat" a hlavne lieta do destinacii kam nikto iny za tie peniaze (ako teraz pozeram Ohrid na koniec juna je za 25 eur z Viedne, Pristina za dvacku, Jerevan stale za 40-50 eur na zimu... kto toto ponukne? ). Madari urobili chybu, ze tam dali moznost rebookingu (kedze s tym kazdy rad naraba). Keby dali len refund, tak to by bolo ok, nikto by nemohol nic povedat.

3 Citovat

To, že je něco jen v emailu, s právní závazností nic nemá. I když už máš s aerolinkou vztah.  

Ohledně vzniklé škody - ne, opravdu škoda nevznikla. Aerolinka se tě zavazuje dopravit do cíle v daném čase atd a se službami které jsou definované v T&C. Tohle by jsi u případného soudu jako škodu neuhádal, ani kdyby jsi měl sebou dvacet Sokolů. Možná v USA. V evropě v žádném případě.

Ohledné posledního odstavce - už jsem psal o dvě stránky výše. Ano, toto vyplývá z všem dobře známé směrnice EU. Ale je to chyba, a umanuté trvání na změně letů v případě, kdy k žádné faktické změně nedošlo, je jen vyčúranost, bez ohledu na to, že se nařízení dá takto v klidu vyložit.

0 Citovat

@Lord

Ano, aj napriek tomu dopravca (ci uz chcel, alebo musel) umoznil zmeny, ktorych sa poniektori dozaduju.

Ale nic to nemeni na tom, co som hore napisal. Wizz optimalizuje, tentokrat je to pre mna vyhodne a "ponuku" som vyuzil. Co je na tom spekulativne?

A po pandemii nejaky moj "sucit a spravny charakter" so spolocnostami skoncil. Namiesto penazi vracali voucher s "datumom spotreby". Hotely sa ani neunuvali odpisat a riesit situaciu k spokojnosti oboch, dopravcovia rusili spoje aj tyzden pred odjazdom. Nikoho ste nezaujimali.

 

3 Citovat

Závazek je pouze z bodu A do bodu B v uvedených časech. Že byla nabídka v mailu na přebokovaní je sice hezké, ale nic si za ní nekoupíš. Tisková chyba, stejně jako error cena, co mohou kdykoliv zrušit. Nepochybuji, že zrovna tohle nemají ošetřený ve svých podmínkách. Fakt tenhle brekot nechápu. K žádné újmě nedošlo a stejně jsou tady některý vzteky mimo. Tak to holt nevyšlo.

2 Citovat

voughne napsal(a):

@Lord

Ano, aj napriek tomu dopravca (ci uz chcel, alebo musel) umoznil zmeny, ktorych sa poniektori dozaduju.

Ale nic to nemeni na tom, co som hore napisal. Wizz optimalizuje, tentokrat je to pre mna vyhodne a "ponuku" som vyuzil. Co je na tom spekulativne?

A po pandemii nejaky moj "sucit a spravny charakter" so spolocnostami skoncil. Namiesto penazi vracali voucher s "datumom spotreby". Hotely sa ani neunuvali odpisat a riesit situaciu k spokojnosti oboch, dopravcovia rusili spoje aj tyzden pred odjazdom. Nikoho ste nezaujimali.

 

 

- umožnil nějaké změny, ale jenom v rámci "dobré vůle" - možná taky díky chybě (těžko říct, do hlavy jim nevidíme). Jejich problém.

- prosím, jenom trošku rozlišujme situaci jednotlivých jedinců - ta nabídka chvíli fungovala, řada lidí ji určitě využila. Proč ne - je to problém Wizzairu, on tím přichází o peniíze. Na tom není nic špatného, a ani tohle nějak nekomentuji.

Co ale komentuji, tak až agresivní požadavky těch, na které se už nedostalo, a tváří se strašně ukřivděně, že když se jim Wizz odvážil změnit číslo letu, tak už si nemůžeou letět újplně někdy jindy a někam jinam. To je vše.

3 Citovat

chvili vyjebavas ty, chvili budes vyjebavan ty, equilibrium.

 

1 Citovat

Naprostý souhlas. Opravdu nechápu tu ukřivděnost. Ale ona to bude spíš závist, že někomu to prošlo a jim už ne.

2 Citovat

voughne napsal(a):

A po pandemii nejaky moj "sucit a spravny charakter" so spolocnostami skoncil. Namiesto penazi vracali voucher s "datumom spotreby". Hotely sa ani neunuvali odpisat a riesit situaciu k spokojnosti oboch, dopravcovia rusili spoje aj tyzden pred odjazdom. Nikoho ste nezaujimali.

 

Ještě k téhle věci - no, ja bych to tak příkře neviděl. v Březnu 2020 jsem měl v letenkách na rok 2020 asi 120 000. Sice to trvalo půl roku, ale vrátili to všichni (poslední, Delta, to poslala v září 2020). A nebyly to refundable tarify.

Jo, daní za to je, že se oportunistickým společnostem jako Wizz vyhejbám, připlácím si za letenky s normálními dopravci (a klidně do mě, že je to jen vyhazování peněz). A opravdu nemusím řešit problémy, co tu permanentně někdo řeší s lowcosty.

1 Citovat

jsem hloupy kluk z dediny, nevim co je to oportunisticka letecka spolecnost a ani co je normalni dopravce. s wizzem mam cosi naletaneho, menil jsem diky jejich flexi politice mraky letenek (drive i posun o par minut nabidl pomerne hodne zajimavych alternativ), ale dobre s nimi uz bylo. bohuzel od zacatku pandemie mi s nimi nevyslo hromada pokusu odletet na dovolenou, takze jsem s nimi proste skoncil. na evropskem precpanem trhu je pomerne dost alternativ (ja teda neletam na vychod, kde wizz asi moc konkurence mit nebude). wizz zustane volbou pro flexibilni echtlowcostaky. my, neflexibilni lowcostaci, radeji zvolime jinou leteckou spolecnost, kde k optimalizaci letoveho radu dochazi "maximalne jednou za deset let" a ne obden.

10 Citovat

Výstižně napsáno Biči

4 Citovat

danke, ty muj podkurovacu

0 Citovat

"Co ale komentuji, tak až agresivní požadavky těch, na které se už nedostalo, a tváří se strašně ukřivděně, že když se jim Wizz odvážil změnit číslo letu, tak už si nemůžeou letět újplně někdy jindy a někam jinam. To je vše."

Podla mna to moc zlahcujes :) Ak tu Wizz rozposielal na vela letov upozornenie, ze je potrebne akceptovat zmenu dopravcu, tak mal na to asi dovod (zakon?) ... ak si nic nepotvrdil, a ani tu moznost nemas (ale mal si), tak je nieco zjavne zle (mozno bol nejaky casovy limit? ja som to akceptoval len vcera). Ten bonus rebookingu uz nechajme stranou, dopravca to umoznil, tak nechapem preco ta kritika, ze sa toho niekto dozaduje. Mozno to spada do toho, co som pisal vyssie.

 

Wizz je normalna spolocnost, hoc je low cost. Lietam s nimi 10 rokov, 95% leteniek mam od nich, nalietane desiatky letov ... a nemal som s nimi vyslovene ziaden neriesitelny problem. Takze len uhol pohladu :)

1 Citovat

- umožnil nějaké změny, ale jenom v rámci "dobré vůle" - možná taky díky chybě (těžko říct, do hlavy jim nevidíme). Jejich problém.

- prosím, jenom trošku rozlišujme situaci jednotlivých jedinců - ta nabídka chvíli fungovala, řada lidí ji určitě využila. Proč ne - je to problém Wizzairu, on tím přichází o peniíze. Na tom není nic špatného, a ani tohle nějak nekomentuji.

Co ale komentuji, tak až agresivní požadavky těch, na které se už nedostalo, a tváří se strašně ukřivděně, že když se jim Wizz odvážil změnit číslo letu, tak už si nemůžeou letět újplně někdy jindy a někam jinam. To je vše.

[/citace]

Ještě je tu možnost "musel".

Neřekl bych, že nabídka "chvíli fungovala", protože ta hláška na webu, že pro jinou možnost než akceptaci má člověk kontaktovat Wizz Air, tam stále je. Kdyby nebylo potřeba změnu akceptovat, vůbec by tam nebyla ta hláška o nutnosti akceptovat změnu, pokud chce cestující udělat check-in. Pokud je potřeba změnu akceptovat, logicky je možné ji i neakceptovat. Na toto na webu možnost byla, ale už není. Co se stane, když změnu neakceptuji, ale ani si nevyžádám zrušení letu, žádná hláška nenapovídá.

"Nemůžeou letět újplně někdy jindy a někam jinam" je nesmysl, protože Wizz Air nabídl změny pouze dle svých obvyklých podmínek, tj. jak časových, tak, pokud jde o výběr alternativního letiště příletu/odletu.

Žádnou lhůtu pro akceptaci/změnu/zrušení jsem v e-mailu nenašel.

Tady prostě někdo dělá chytrého, ale není. 😉

1 Citovat

Tak ono to bude asi tím, že všeobecné podmínky s možností, že by byl let provozován dcerou, asi nepočítaly. Takže z tohoto pohledu opravdu ke změně nedošlo. Pro mě je tohle na úrovni toho, že místo původního čísla letu mám v rezervaci najednou číslo letu partnerské společnosti. Ale pořád poletím tím samým letadlem. 

1 Citovat

Každopádně však sám Wizz vyžaduje akceptaci změny, tedy je to taková podstatná změna, kterou cestující musí mít možnost buď akceptovat a nebo neakceptovat. Je to proto, že spolu s akceptací přijímáte i podmínky nového dopravce (které mohou být jiné, než byly podmínky původního, a tedy nikdo nemůže cestujícího nutit, aby tuto změnu akceptoval). Bohužel však já třeba u svých rezervací vůbec nejsem schopná nejen neakceptovat změnu (a nechat si vrátit kredity), ale dokonce to nemůžu ani akceptovat, kdybych chtěla, prostě s tou rezervací a její změnou nemůžu dělat vůbec nic a to je rozhodně špatně. Takže ani když by člověk nechtěl nějak s wizzem "vyjebávat" změnami termínů a destinací, tak prostě v současné době nemám ani možnost vybrat si akceptuji/neakceptuji+refund. Ještě před měsícem tam ta možnost byla, protože u jedné rezervace jsem tu změnu normálně akceptovala a šlo to, ale teď nemůžu udělat ani tohle pro rezervace na lety, které jsou za několik měsíců. Tak jen doufám, že je to nějakej jejich běžnej bordel, kterej se spraví, každopádně je to dost blbý pro lidi, kteří letí v těchto dnech a nedostali tu možnost neakceptovat změnu, zrušit letenky a žádat zpět peníze. 

3 Citovat

A v čem se podle tebe tedy liší podmínky toho nového letu? Rád se nechám poučit. A v čem je to blbý pro ty lidi, co měli letět a najednou musí letět v tom samém termínu? Fakt už tomu přestávám rozumět.

0 Citovat

To je přece úplně jedno, v čem se ty podmínky liší. Při nákupu letenek jsi nucen souhlasit s podmínkami přepravce. OK, souhlasíš a koupíš si letenky. Kdybys s těmi podmínkami nesouhlasil, tak by sis ty letenky nekoupil a taky by to bylo naprosto v pořádku. Pak se dozvíš, že poletíš s jiným dopravcem, který má svoje podmínky a abys mohl letět s ním, tak s nimi musíš souhlasit. Problém je v tom, že já teď nemám možnost udělat ani ten souhlas, ani ten nesouhlas. Důvod mého případného nesouhlasu může být každému úplně fuk, prostě jsem v situaci navazování nového smluvního vztahu s novým subjektem a nechápu, proč bych neměla mít možnost se rozhodnout, že to tak nechci. Dokonce nemám momentálně ani tu možnost potvrdit, že to chci, což mi připadá úplně absurdní a naopak je mi divné, že to někomu připadá v pořádku. Znovu podotýkám, že tady nemluvím o tom, že bych se domáhala nějakých změn termínů nebo destinací, prostě jen chci mít možnost buď potvrdit, že vstupuji do smluvního vztahu s úplně jiným subjektem, nebo mít možnost to odmítnout a dostat zpátky peníze, na což mám nárok v situaci, kdy Wizz Hungary zrušil mou původní smlouvu.

2 Citovat

Vyřešil jsem to už před více než rokem, poté co mi Wizz buď zrušil nebo výrazně přesunul naprostou většinu letů. Nechal jsem si za ně vrátit peníze a od té doby Wizz nekupuji. Nejsem tak časově flexibilní, abych mohl (a chtěl) řešit všechny ty změny a vše co s nimi souvisí. Radši zaplatím za podobnou letenku 100 € u konkurence, kde je velká pravděpodobnost že změny nebudou, než 50 € u Wizzu. Každý má samozřejmě jiné priority a pokud jde někdo do Wizzu tak asi ví proč - a asi i ví jak to u Wizzu často chodí. Jen se mi pak zdá trochu zbytečné brečet, že Wizz (ne)provedl to a ono.

2 Citovat

1. Ne na všech trasách létá konkurence.

2. Zákazník Wizzu může chtít použít kredity, které mu Wizz na peníze nesmění (nebo teoreticky smění, ale prakticky může být problém z nich refundaci vytáhnout), aby mu nepropadly.
BTW, teď se mnou jakási "Edisona" ukončila chat, poté, co se nejdřív pokoušela o metodu kolovrátku a pak mi navrhla zkusit v jiném prohlížeči nebo na jiném zařízení.

0 Citovat

Beáta napsal(a):

Obecne se ktomu zeptam hlavne Ala bude vedet, kdyz zakaznik zmenu ani neodsouhlasi ani nezamitne, proste si mailu nevsimne , let mu zustava predpokladam a az v letadle si mozna vsimne jine visacky u letusky. Je to tak?

Tak to těžko, když pro online check-in je potřeba změnu odsouhlasit.

0